3 Öğünde Paris

Cafe de Flore, Louvre, Champs Elysees, bırakın bunları Paris ile ilk kez tanışacak olanlar Instagram’larında filtrelesin. Biz, Paris’e ilk kez gitmeyenler için güncellenmiş bir 3 öğün hazırladık. 

_la_boulangerie_de_gontran_cherrier_7225_north_584x360SABAHGontran Cherrier Artisan Boulanger

Güne elbette en önemli öğün olan kahvaltıyla başlıyoruz. Kahvaltı dediysek, aklınıza geniş, uçsuz bucaksız, güneşin battığı yere kadar reçellerle dolu olan Türk kahvaltısı gelmesin; minimal, Avrupa kahvaltısı, daha doğrusu “Parizyen”. Hem Parizyen hem de güne başlangıç, deyince aklınıza muhtemelen Kruvasan ve kahve geldi. Konu Paris olunca, ne kadar kötüsünü bulabiliriz ki, diye düşünmeyin, konu Kruvasan ise risk almamalısınız. Aldığınız kaloriye değsin! En iyisini öneriyoruz, Gontran Cherrier. Şehrin en iyi Kruvasan’larını çıkan yerlerden biri olduğunu düşünüyoruz.

Adres: 22 rue Caulaincourt 75018 Paris / 8 rue Juliette Lamber 75017 Paris

 

o-LEGRAND-FILLES-ET-FILS-facebookÖĞLEN: Legrand Filles et Fils

Sadece bir kaç gününüz var. Hediye arayışı, Paris’ten eve, arkadaşlara ne taşısam endişesi ile uğraşmamalısınız. Magnet ve kartpostal gibi seçenekler de malum biraz sıkıcı. En doğrusu bir şişe şarap. Sonuçta Fransa’ya kadar gelip şarapsız dönecek değilsiniz ya. Buzdolabı süsleri, kitap ayraçları ya da çantalar.. Hiçbiri bir şişe Fransız şarabından daha keyifli bir hediye olamaz. Ama, tıpkı Kruvasan gibi şarap konusunda da Fransa’da talihsizce kötü seçimler yapman ihtimaliniz var. Sizi tatsız risklere sürükleyemeyiz, hem tavsiyeleri, hem de başarılı şarap seçkisi ile önerimiz Legrand Filles et Fils. Fakat Pazar günleri kapalı olduğunu da belirtmek isteriz.

Adres: rue de la Banque 75002 Paris

 

cafe-rougeAKŞAM: Les Chouettes

Günün en güzel öğününe geldi sıra, akşam yemeği. Akşam yemeğiniz için, geçen yıl açılan ve şehrin en moda bistrolarından biri olan Les Chouettes’ı öneriyoruz. Modernize edilmiş Parizyen dekorasyonu, leziz kokteylleri ve menüsü ile açıldığından beri oldukça hit. Haftanın her günü 08.00-01.00 arası açık olan Les Chouettes’e gitmeden en az üç gün önce rezervasyonunuzu yaptırmanızı da öneriyoruz.

Adres:32 rue de Picardie, 75 003 Paris Tel. 01 44 61 73 21

 

 

YORUM YOK

CEVAPLA