Anti-Gravity yoga
Anti-Gravity yoga

Anti-Gravity yogayla yer çekimine meydan okurken, daha özgür hissedeceksiniz. Victoria’s Secret meleği Candice Swanepoel’den özgür kızımız Nil Karaibrahimgil’e kadar birçok ünlünün bir numaralı tercihi haline gelen Anti-gravity yoga, esnekliğin sınırlarını zorluyor. İpek bir hamak sayesinde daha yukarılarda çalışmanız, yerde yapamadığınız hareketlerin daha da kolaylaşmasını sağlayacak. Bu ortamda yoga yapmanın ekstra faydaları da var elbet. Bu konuda ilk aklımıza gelen yerçekimine meydan okuyan yoganın ağrı kesici faydasının bulunması. Nasıl mı? Yerçekimsiz ortam spor yaparken vücuda uygulanan baskı da doğal olarak en aza iniyor. Omurgadaki baskının azalması esnekliği artırırken hareket kabiliyetini de normalin çok üstüne çıkarıyor. Özellikle sırt ve boyun ağrısı şikayeti olanlar için durum mucizevi bir hal alıyor.

Anti-Gravity yoganın bir başka faydası ise anti-aging etkisi göstermesi. Bu da aslında yukarıda bahsettiğimiz esneklikle doğrudan alakalı. Vücut ne kadar esnek ve gergin olursa, o oranda genç görünmeye yardımcı oluyor. Fitness etkisi göstermesini beklemesek de yoga sayesinde daha sıkı bir vücuda kavuşmak mümkün.

Yoganın en önemli etkilerinden biri zihinsel rahatlama. Anti-gravity yogadan da benzer etkileri beklememiz mümkün. İlk başta size korkutucu gelebilecek yeni nesil sporumuz için biraz cesaretinizi toplamanız gerekebilir. Yere oranla daha fazla efor sarf ettiğiniz bir gerçek. İpek ipe tutunarak bir kez yükseldiniz mi gerisinin çorap söküğü gibi geleceğine eminiz. O yüzden biraz cesaretinizi toplayarak, çok daha özgür hissetmenizi sağlayabilirsiniz. Garanti veriyoruz pişman olmayacaksınız.

Artık yukarıdasınız ve rahatlama hareketlerine başlayabilirsiniz. Yanınızda her daim bir eğitmen olduğunu unutmayın ve kendinizi rahat bırakın. Yalnızca bunu başarmış olmak bile insan zihninde yeni kapıların açılmasını sağlıyor. Bunun nedeni ise vücuttan salgılanan mutluluk hormonu serotoninin salgılaması. Özellikle hareketler doğrultusunda baş aşağı dönmeniz, vücudun yenilenmesine ve beyne temiz kan gitmesine neden oluyor. Sağlıklı ve fit bir görünümün yanında gülümseyerek spor salonunu terk edecek olmanız da yine anti-gravity yoganın mucizevi etkilerinden. Böylelikle Instagram’da bitmek bilmeyen yoga furyasına sizde katılabileceksiniz.

YORUM YOK

CEVAPLA