Daha Sıkı Bir Vücuda Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Sıkılaşmak ve her zaman biraz daha fit olmak herkesin hayalidir. Ancak her güzel şey gibi bu hayalinde gerçek olması için yapılması gerekenler vardır. İrade, kararlılık ve motivasyon ile daha sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz ama bu süreci kolaylaştırmak için bilmeniz gerekenler var.

Uygun Bir Plan Yapın

Müzik açıp aynanın karşısında bildiğiniz tüm spor hareketlerini yapmanız terlemenize yardımcı olsa da gerçekten tam verimli değildir. Kilo vermek ve fit olmak için vücudun her bölgesini belirli düzeylerde çalıştırmak ve programlı olmak gerekir. Hazır programlar edinebilir ya da kendinize özel bir program yaptırabilirsiniz.

Kaç Dakika Çalıştığınızı Düşünmeyin

3 saat aralıksız spor yapmanız bir anlam ifade etmez. 20 dakikada 30 kalori de yakabilirsiniz 300 kaloride. Sporun kolay olanı değil yoranı makbuldür. Bu yüzden bütün zamanınızı spora adayıp motivasyon kaybetmek yerine kısa sürede etkili spor yapın.

Her Anlamda Düzene Girin

Fit olmak bir süreçtir ve bu süreçte her açıdan düzenli olmak önemlidir. Uyku düzeni, beslenme düzeni vazgeçilmez olmalıdır. Hatta sosyal hayatta bile düzenli olarak belirlediğiniz zamanları dışarda geçirerek kalori planlarınızı bozmadan yaşarsınız. Bu da yüksek verimlilik sağlar.

YORUM YOK

CEVAPLA