Sırt ağrısı özellikle masa başında çalışanların en önemli sorunları arasındadır. Hayat kalitesini düşüren bir sağlık sorunu olan sırt ağrıları kişiyi hem fiziksel hem de ruhsal olarak olumsuz yönde etkiler. Duruş şekli hem sağlık hem de dış görünüş açısından önemlidir. Daha güzel gözükmek ve sağlıklı olmak için doğru duruş şeklini benimsemek gerekir.

Duruş İçin Spor Yapın

Dik ve düzgün durmak için spor yapmak önemlidir. Duruşu güçlendirmek için denge topu ile çalışmak gerekir. Esnetme hareketlerinin dinlendirici etkisi günün yorgunluğunu atlatmayı sağlar. Sabah çalışmak ise güne zinde ve enerjik başlamanın en güzel yoludur. Uzun yıllar boyunca yanlış hareket etmenin sonucu olarak bozulan duruş için istikrarlı bir şekilde spor yapmak gerekir.

Duruşu Şekillendirin

Doğru duruş için belirli kalıplara uymak gerekir. Başınızı omuz hizasında tutarak dik duruş elde edebilirsiniz. Ayrıca kürek kemiklerinin arkaya doğru itilmesi de duruşun düzelmesini sağlar. Kürek kemiklerinizi arkaya doğru ittiğinizde sırt bölgesinde ciddi bir rahatlama hissedersiniz. Bu duruş pozisyonunun doğru olduğu anlamına gelir

 

YORUM YOK

CEVAPLA