Eğlence

Herkes eğlenmek ister. Zaman zaman dışarı çıkmak, kederden ve şüphelerden uzak biraz zaman geçirmek için bir eğlence yerine gitmek oldukça yaygın bir davranıştır. Ancak her güzel şeyin bir sonunun olması ve sonunda baş ağrısı, mide bulantısı gibi durumların ortaya çıkması insanları biraz korkutmaktadır. Peki keyifli bir gecenin sabahının da keyifli olması için neler yapmak gerekir?

 

Azı Karar Çoğu Zarar

Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta sorunu başında çözmektir. Kişinin kendi vücudunun kaldırabileceği oranda alkol tüketmesi önemlidir. Alkolün sadece keyif veren, mutlu eden ve algıları bozmayan dozu ile yetinmek ertesi gün ortaya bir sorun çıkmayacağı anlamına gelir. Eğer böyle bir denge sağlamak mümkün değilse ertesi gün dikkatli olmak gerekir. Yorgun düşen vücudu vitamin takviyesi ile ayağa kaldırmak, bol bol sıvı tüketmek için taze meyve suları tercih edilebilir. Hem kan şekerini düzenleyen hem de sıvı kaybını ortadan kaldıran meyve suları enerji alınmasını da sağlar.

Zararları Yok Edin

Yorucu ve eğlenceli bir gecenin ardından sıcak bir banyo oldukça etkili olur. Dinlendirici ve enerji sağlayıcı etkisi olan banyo özel yağ ve aromalar ile zenginleştirilebilir. Ayılmak ve hızlı bir şekilde açılmak için kullanabileceğiniz ilaçlar ve tarifler olduğu gibi zararlı etkileri yok etmeyi sağlayacak maddelerde vardır. Folik asit bu noktada pek bilinmese de alkolün etkilerini ortadan kaldırmak için etkilidir. Brokoli, lahana iyi birer folik asit kaynağıdır.

YORUM YOK

CEVAPLA