Sizler için İstanbul’un en güzel bisiklet rotalarını derledik. Üşenmeyi bırakıp yeni bir bisiklet almak için harekete geçebilirsiniz!

Bahar geldi, çiçekler böcekler derken her yanımız farklı bir aktivite arayışı içinde. Doğayla buluşmak, çiçekle çayırla çimenle iç içe olmak pozitif enerjiyi yeniden yüklemenin en güzel yolları. Bunun için de akla gelen en eğlenceli yöntem kuşkusuz bisiklet. Çocukluktan kalan bu eğlenceyi yeni aktiviteniz haline getirip, bu bahar farklı rotalara bisiklet sürmek ister misiniz? Hem de çok uzağa gitmeden… Buyurun, şehrin en güzel bisiklet rotaları:

Belgrad Ormanı

16,7 kilometre- 1 saat 55 dakika

Muhteşem doğası ve oldukça yakın konumuyla İstanbul’un gözbebeği Belgrad Ormanı, bisiklet kullanmak isteyenler için de ideal bir rota sunuyor. Dökülen yaprakların üzerinde tekerlek sürmek size ayrı bir motivasyon sağlayacak.

 

Rumeli Feneri – Kilyos

13 kilometre- 1 saat 15 dakika

İstanbul’dan Karadeniz’i izleyerek pedal çevirmek, biraz motivasyon depolamanıza yardımcı olabilir. Kilyos’a gitmişken, sahilde yürüyüş yapabilir, doğayla birebir vakit geçirmenin keyfine varabilirsiniz…

 

Beşiktaş- Sarıyer

24 kilometre- 2 saat 32 dakika

Boğaz’a doyacağınız bu parkur, sürekli mola verme isteğinizi artıracak. Deniz kokusunu içinize çekerek pedal çevirmenin keyfine bir kere vardınız mı yeter. Ancak sabah saatlerini tercih etmeniz, yoğunluğu atlatma açısından önemli olacaktır. Rota üzerinde birçok restoran, kafe, bar bulunuyor… Size yine de yolunuzdan şaşmamaya gayret gösterin.

 

Aydos Ormanı

13 kilometre- 1 saat 15 dakika

İstanbul’un hemen dışında bulunan Aydos Ormanı, bisiklet kullanmak için ideal ortamı her koşuluyla sağlıyor. Çam ağaçları arasındaki parkur, hem keyifli hem de muhteşem bir görsel şölen sunuyor.

 

Kadıköy-Fenerbahçe

3,5 kilometre- 30 dakika

Ben şehirden çok uzaklaşmayayım, ama bisiklet keyfimden de ödün verimiyim diyorsanız bu rota tam size göre. Özellikle Anadolu Yakası’nda oturuyorsanız bu parkur sizin için ideal. Denizin yanında şehirden uzaklaşmadan hem biraz egzersiz yapın, hem deşarj olun…

İstanbul'un bisiklet rotaları

YORUM YOK

CEVAPLA