Bir Dokunuşla Saçlar Şekilleniyor!

Kolay saç modelleri

 

Günlük hayatın rutininden en çok etkilenen kuşkusuz saçlarımız. Toplu, dağınık, topuz her türlü saç modeli tek dokunuşla farklı bir görünüm sağlamamıza yardımcı oluyor.

Siz de tekdüzelikten sıkıldıysanız bu yılın saç modellerinden ilham alarak küçük dokunuşlarla farklı saç modelleri elde edebilirsiniz. Bunun için saatlerinizi kuaförde geçirmezine gerek yok! Sizin için derlediğimiz pratik saç müdahaleleri

1- At kuyruğundan sıkıldıysanız;

Özellikle sırtı açık kıyafet kombinelerinizle kullanabileceğiniz günlük bir stil yakalamak için at kuyrukları birazcık kıvrılıyor. Öncelikle aşağıdan toplanmış bir at kuyruğu yapın. Bir tutam saç ayırın ve at kuyruğu yaptığınız saçı döndürerek bu saçla birlikte bir firkete yardımıyla sabitleyin. Üzerine kendi saçınızı sararak lastik tokanın görünmesine engel olabilirsiniz.

saç-modelleri-kadınca

2- Her gün fön mü çekilir?

Hepimizin derdi şekillenmeyen saçlarımız. Her banyodan sonra saç düzleştiricileri, büyük fön fırçaları devreye giriyor. Ancak yalnızca parmaklarımız bu döngüyü kırabilir. Saçlarınızı tarayarak kurutmak yerine parmaklarınızla dolaşıklıkları açarak kurutun. Daha doğal bir görünüm elde ettiğiniz saçlarınıza elektriklenmeyi önleyici yatıştırıcı serum veya krem sürün. Daha sonra parmaklarınızla burgu yaparak bir süre tutun. Doğal buklelerinizle göz kamaştıracaksınız!

saç-modelleri-

3- Kolay topuz:

Topuz deyince herkesin hayalinde neden abartılı kuaförden çıkma topuzlar canlanıyor bilmiyoruz. Ancak topuz günlük hayatta temel “hayat kurtarıcı”lardan bir tanesi. Hafif tepeden yaptığınız at kuyruğunu örün. Örgüyü biraz gevşettikten sonra tepeden sarın ve toka yardımıyla tutturun. Tokayı küçük tercih ederseniz, görünmesini engelleyebilir daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

saç-modeli

4- 30 saniyede ışıldayın!

Çok uğraşılmamış doğal görünümlü saçlar bu yılın da öne çıkan trendlerinden. İri su dalgası görünümüne sahip saçlarınızı tercih ettiğiniz bir yöne doğru ayırıp iddialı bir tokayla taçlandırabilirsiniz. Hem doğal, hem dikkat çekici bir görünüm için yalnızca 30 saniyenizi ayırmanız yeterli.

5- At kuyruğunu renklendirin!

Renkli bir toka, bu yılın öne çıkan trendlerinden fular, fiyonk detaylar, hepsi saçınızda yer almak için birbiriyle yarışıyor. Sıradan bir at kuyruğu bu yılın trendleriyle çekici hale geliyor. Yukarıdan topladığınız saçlarınızı biraz spreyle sabitledikten sonra kalın fularlarla sarabilir, fularınızın uçlarını salık bırakabilirsiniz. Lise yıllarımızdan yadigar fiyonklar da bu yıl çok moda. Farklı renklerde fiyonklar at kuyruklarınızı süslemek için bekliyor.

saç-at-kuyrugu

YORUM YOK

CEVAPLA