Saçlarınıza yaptığınız 5 büyük kötülükten haberiniz var mı?

İster kuaförlerin yollarını arşınlayın, isterseniz de deli gibi mesailer harcayın alışkanlıklarınızı değiştirmediğiniz sürece saçlarınız sağlıklı ve ışıl ışıl görünmeyecektir. Bu arada maskelerden, kürlerden bahsetmiyoruz; yanlış olduğunu bilmediğiniz alışkanlıklarınızı değiştirseniz yeter.

Şu alışkanlıkları:

 

Pamuk yastık kullanmak

Üzgünüz ama pamuk yastıklar saçlarınızı kurutup matlaştıran konforlu düşmanlar, derhal saçlarınızın sağlığı için uzak durmanız gerekiyor.

Saçlarınıza yaptığınız 5 kötülük

Islak saçı şekillendirmek

Evet, ıslakken daha kolay şekillendiriyor olabilirsiniz fakat ıslakken yapılan şekillendirme işlemi saçlara büyük zarar veriyor, kurumasını bekleyin.

Saçlarınıza yaptığınız 5 kötülük

 

Her gün şampuan yapmak

Pis gezin demiyoruz, sakın yanlış anlamlar çıkarmayın. Elbette her gün duş alın ama saçınıza her gün şampuan uygulamayın. Günübirlik şampuan demek beslenmesine engele olmak demektir.

Saçlarınıza yaptığınız 5 kötülük

 

Aşırı sıcak su ile yıkamak

Hazır artık kışı da atlatmışken ılık duş almayı öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sıcak su hem saçlarınızın daha çok dökülmesine ve matlaşmasına hem de derinizin kurumasına sebep olur; uzak durun.

Saçlarınıza yaptığınız 5 kötülük

Oriel

Açıklamaya gerek yok diye düşünüyoruz. Oriel gibi bir kimyasalın saçınıza iyi gelme ihtimali elbette yok, üstüne bir de zayıflayıp büyük hasar görmesine sebep oluyor.

Saçlarınıza yaptığınız 5 kötülük

YORUM YOK

CEVAPLA