Estetik Gülüş tasarımı

Diş bakımı kolayca göz ardı edilen ama oldukça önemli olan bir bakımdır. Güzel gülüşlerin, sağlıklı dişlerin temelinde diş bakımı vardır. Dişlerine özen gösteren insanlar bile uzun vadede çeşitli diş problemleri ile karşılaşabilirler. Sağlıklı dişlerin ve güzel bir gülümsemenin temelinde pek çok noktada olduğu gibi sağlıklı beslenme yer alır.

Kuru Meyvelere Güvenin

Şeker diş sağlığının en büyük düşmanıdır. Şekerin dişlerde yarattığı etkileri ortadan kaldırmak aynı zamanda sağlıklı beslenmek için kuru meyveleri tercih etmek gerekir. Kuru meyveler ile şekerin diş minesi üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak mümkündür. Şekerli besinlerden sonra peynir tüketmek diş sağlığı için önemlidir. Şekerin diş minesine vereceği zararları ortadan kaldıran peynirin içeriğinde bulunan fosfor ve protein diş plaklarının önüne geçmektedir.

Katesin ile Güzel Dişler

Katesin maddesi diş etlerinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Bakteri oluşumunu engelleyen bu madde aynı zamanda diş plaklarının da önüne geçmektedir. Yeşil çayda bulunan katesin maddesi ile diş eti hastalıklarının önüne geçmek mümkündür. Diş etlerinin güçlenmesini sağlayan sert besinlerin tüketimine dikkat etmek ve zaman zaman ayva, havuç gibi besinleri ısırarak tüketmek sağlıklı dişlere sahip olmak için gerekmektedir.

YORUM YOK

CEVAPLA