Sevgililer Günü Kaçamakları

Sevgililer Günü

Evet, sevgilisi olanlar için yaratıcılığın en çok zorlandığı dönem olan Sevgililer Günü’ne yaklaştığımız o stresli dönem geldi. Nerede geçirilecek, ne alınacak, ne yazılacak, sürpriz mi yapmalı yoksa planlanmalı mı? Muhtemelen kafanızda tonla cevaplanması ve çözümlenmesi gereken soru var. Bizim size önerimiz, hediyeden önce sevgililer günü kaçamakları için seçenekleri değerlendirmeniz.

İlişkisini memuriyet zihniyle rutine oturtmayanlar için bir de yaratıcı olmak gibi bir görev daha var; beklenmedik hediyeyi bulma, ummadığı anda sürpriz yapma… Rutini sevenler için Şehirde kategorimizi öneriyoruz. Ama rutini sevmeyenler ve hediye seçimini görev olarak değil, içinden gelerek yapanlar için eğlenceli bir önerimiz var; seyahat.

Onu, kalp şeklindeki kutulara sığdırılmış klişe fikirlere boğmak yerine, ikiniz için de hatırlanmaya değer bir maceraya kaçırın.

Durak 1: Portmeirion/Galler

Galli kıyısında yer alan bu masalsı köy, huzur ve romantizm seven çiftler için ideal bir kaçış noktası. Pek çok filmin çekildiği, İtalyan stilindeki bu küçük Galler köyüne yerleşmemek için kendinizi zor tutacaksınız. Eğer Sevgililer Günü’nde kaçamazsanız, yıl içinde yapılan müzik festivalleri için şansınızı deneyebilirsiniz.

sevgililer-gunu-kacamaklari

Durak 2: Bormio/İtalya

Eğer spor ve konfor seven bir çiftseniz size tavsiyemiz kaplıcaları ve kayak pistleriyle Bormio. Çoğu sporseverin kamp bölgesi olarak aklına kazınan bu kasaba, aslında Roma döneminden kalma bir termal bölgesi. 17.yy’dan kalma hamamları, küçük sokakları ve lezzetli restoranlarıyla size harika bir sevgililer günü geçirtecek bu şehir.

sevgililer-gunu-kacamaklari

Durak 3: Dublin/İrlanda

Özellikle de bira sever bir çiftseniz size önerimiz, Avrupa’nın en mutlu ülkesi seçilmiş olan İrlanda’nın, Avrupa’nın en yaşanacak başkenti olan, biricik Dublin’i. Yemyeşil doğası, şatoları, cıvıl cıvıl sokaklarıyla Dublin’e hayran kalacaksınız. Şatolarını gezip, küçük sokaklarını keşfederken biranın en Guinness müzesini de atlamamanızı öneriyoruz.

sevgililer-gunu-kacamaklari

Durak 4: içinde Brugge, size biraz klişe gelebilir, ama bu ortaçağdan kalma kent, Avrupa’nın romantik yüzünü en güzel ve en dramatik şekilde yansıtmayı başaran nadir noktalardan biri. Batı Flandre Kantonu’nun başkenti Brugge’da her yer, insanı kendine âşık eden görüntülerle dolu. Öncelikle bilmelisiniz ki, barlarda, seçim yapmakta zorlanacaksınız.

-sevgililer-gunu-kacamaklari

YORUM YOK

CEVAPLA