Megeve otel

Türkiye son dönemlerde hem kayak merkezleri hem de kış sporlarında iddiasını sürdürüyor. Ancak rotanızı farklı yerlere çevirmek isterseniz sizin için derlediğimiz kayak merkezlerine göz gezdirmenizi öneririz. Lüks ve konforu bir arada yaşayacağınız bu mekanlarda kaymak sizin için ekstra eğlenceli hale gelirken, farklı tadlar ve eğlence alternatifleriyle keyfinize keyif katabilirsiniz.

Mammoth Gölleri / Kaliforniya

Los Angeles‘a yakın konumuyla ABD’nin popüler kayak merkezlerinden biri olan Mammoth Gölleri, eşsiz doğasıyla sizi büyüleyecek.

Los Angeles’tan 6.5 saatlik bir araba yolculuğuyla ulaşılan Mammot Gölleri, Kaliforniya’da en iyi kar kalitesine ve uzun pistlere sahip kayak merkezleri arasında.

Gün için farklı seviyelerdeki pistlerde kaymaya doyacaksınız. Dağın eteklerinde kurulu olan kasabada bulunan kafeler, size sıcak içeceklerinizin yanı sıra sunduğu kokteyllerle içinizi ısıtacak. Farklı lezzetlere doyamayanlardansanız bölgede bulunan restoranlar farklı zevklere hitap edecek şekilde tasarlanmış. Gece hayatı da oldukça renkli olan bölgede eğlenceye gecede devam etmek isteyenler ne kadar doğru bir tercih yaptığına bir kez daha emin olacak. Tusks Bar ve Yodler gün içinde farklı kokteyller deneyebileceğiniz adreslerden bazıları.

Mammoth Gölleri / Kaliforniya
Mammoth Gölleri / Kaliforniya

Montafon / Avusturya

Avrupa’da kayak tutkunlarının atlamayacağı bir adres Montafon.

Avusturya’nın Vorarlberg bölgesinde bulunan Montafon Vadisi başlangıç seviyesinden ileri düzeye birçok kayak tutkununa hitap ediyor. Silvretta Vervall ve Ratikon dağlarının ortasında bulunan Montafon, kayakçılara toplam 225 kayak alanı ve 140 km pist bahşediyor. Montafon Vadisi serbest stil kayak tutkunlarının da birinc tercihi.Vadide aynı zamanda bir çok sayıda rampası bulunan skeatparklar da bulunuyor. Vadideki en büyük ve en gelişmiş kasaba Schruns. Oteller, cafeler, barlar ve restoranların çoğu bu bölgeye koşullanmış. Buradan Silvretta pistlerine direkt olarak ulaşım sağlama hakkınız var. Bölgedeki en iyi otel is Gaschurn kasabasında bulunan Molodge. Kayaktan sonra otelin spa’sında mükemmel manzaralar eşliğinde dinlenerek bir sonraki güne hazırlanmak, bu muhteşem dağların sizin için hazırladığı sürprizlerden yalnızca bir tanesi. Kayakta biraz adrenalin fena olmaz diyenlerdenseniz, Montafon Vadisi en iyi adres.

Montafon / Avusturya
Montafon / Avusturya

Courchevel /Fransa:

Kayak tatillerinizde birinci önceliğiniz eğlence mi?

O zaman Courchevel tam size göre. Courchevel’de konaklayabileceğiniz 4 kasaba bulunuyor. Bunlardan biri 1300 metrede bulunan Le Praz, diğeri 1550 de bulunan Village kasabası,1650 Moriond kasabası ve 1850 metrede bulunan Courchevel. Bölgede, eğlence ve fiyatlar rakımla doğru orantılı olarak artıyor. Jardin Alpin (Alp Bahçesi) bölgesinde bazı otellerin fiyatları haftalık 50.000 pounda kadar çıkabiliyor. Bölgede bulunan lüks otellerle Michelin yıldızlı restoranlarıyla ve gece kulüpleriyle Courchevel Avrupa kayak merkezleri içinde gözde mekanlardan biri. Bölge, aynı zamanda dünyanın en büyük kayak merkezlerinden.

Trois Vallees (Üç Vadi) bölgesi 600 kmlik pist ve 165 km’lik lift imkanı sağlıyor. Başlangıç seviyesindeki kayakçılar için 150 km’lik bir pist kısmı mevcut. Courchevelin etrafını saran 4 dağ; Col de la Loz, Saulire,Chanrossa ve Signal kayak severlere çeşitli seviyelerde pistte kayma imkanı sağlıyor.

Bölgedeki en iyi otellerden biri Jardin Alpin bölgesinde bulunan Cheval Blanch. Orda kalmasanız bile otelin Michelin yıldızlı restoranını ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Yan masanızda George Clooney, bifteğinin yanında yıllanmış Fransız şarabını yudumluyor olabilir.

Courchevel /Fransa
Courchevel /Fransa

Megeve/Fransa:

Kışın inanılmaz zarifliği sizi Megeve’de ele geçirecek. 1914 senesinde Baroness Noemie tarafından bu bölgede bir tatil kasabası kurulması istenir ve bütün şıklığıyla Megeve ortaya çıkar. Tarihi dokusunu koruyan sokaklarının sizi içine çekeceği kış güzelliklerini sonuna kadar yaşayacağınız Megeve’de 3 ana kayak pisti bulunuyor. Bunlar: Mont d’Arbois, Rochebrune ve La Jaillet. Çoğunlukla ileri seviyede kayanlar için uygun olan Megève, 81 lift’i ile kolaylık sağlıyor. Burada kayağa yeni başlayanlar için de çok eğimli ve zorlayıcı olmayan alanlar mevcut. Fransa’nın İtalya ve İsviçre sınırlarına da yakın olan bu kasabada, Alpler’in 6000 metre yüksekliğinde bir öğle yemeğine ne dersiniz? O zaman tercihiniz bölgenin en ünlü restoranlarından L’Alpette olabilir. Taze otların ve sebzelerin süslediği, dumanı tüten domuz eti ‘Potée Savoyanne’ restoranın en ünlü yemeği. Mont Blanc‘ın şahane manzarası ise restoranın bir başka artısı. Kasabanın ortaçağdan kalma dar sokaklarını keşfetmek için küçük gezintilere çıkmayı ihmal etmeyin. 13. yüzyıla kadar giden sokaklar ve binalar sizi kendine hayran bırakacak. 18. yüzyıldan kalma belediye binasına konuşlanmış Hermès’e girmeden ve belki minik bir alışveriş yapmadan dönmek olmaz.

Megeve /Fransa
Megeve /Fransa

Klosters/İsviçre:

Kraliyet aileleri ve milyarderler tarafından tercih edilen kayak merkezleri arasında Klosters başı çekiyor. Öyle ki, Prens William ve Kate birlikteliğinin ilk kıvılcımları da tam olarak burada başladı. İsviçre’nin Davos kenti malum hepimiz için tanıdık. Ancak politik açıdan değil, bu sefer bir kayak merkezi olarak Davos’u kullandık çünkü Klosters’la hemen komşu sayılırlar.

Klosters, Chale kültürünün gelişim noktalarından. 300km’lik pistleri, 5 farklı sıradağ üzerine kurulu. Bu dağların en ünlüsü Parsenn, kayak merkezleri arasında siyah pistiyle ünlü.

Sıradağlar arasında Madrisa ise daha çok yeni başlayan ve iddialı olmayanlar tarafından tercih ediliyor. Ancak Beceren pistiyle mukayese etmeye kalkmayın çünkü karşılaşacağınız manzara yeni başlayanlar için biraz tedirgin edici olabilir. Winston Churchill, Audrey Hepburn, Prens Charles gibi ünlülerin müdavimi olduğu Klosters, sıcak restoranları, ahşap şömineli kulübeleri sizi büyüleyecek. PT Ski firması sizler için kayak hizmetleri ve ski pass sunuyor. 1.300 Euro gibi bir ücret karşılığında belirli bir süreliğine kayak pistlerini kullanabilirsiniz. Bölgenin en ünlü oteli Chesa Grischuna. Burası İspanya kralından Büyük Britanya tahtının varisi Prens Harry’e kadar pek çok ünlü isme rastlayabileceğiniz bir kayak merkezi. İsviçre’de kayak yapmanın vereceği tat tekrar gitme isteği uyandıracak.

Klosters /İsviçre
Klosters /İsviçre

YORUM YOK

CEVAPLA