Sağlıklı bir ilişki kurmak ciddi fedakarlıklar isteyen bir süreçtir. Bu nedenle doğru insanı bulmak ve aşk pek çok insana zor gelir. Kişiler genellikle ilişkilerin sonunda tükendiklerini ve ilişkinin yok olduğunu fark ederler. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ihtiyacınız olan bilgiler şaşırtıcı bir şekilde yalnız yaşayanlardan geliyor.

Kendinize Zaman Ayırın

İlişkilerin en temel problemi cicim ayları olarak bilinen süreçte tarafların birlikte çok zaman geçirmesi ve bu durumu rahatsız edici bir seviyeye taşımalarıdır. Bu hem ilişkinin gidişatı hem de bitişi için doğru değildir. Alışkanlık noktasına gelen bu durum uzun vadede rahatsız edici olacağı gibi tarafların paylaşacak bir şeyinin kalmaması ilişkiyi zedeler. Bunun önüne geçmek için sosyal hayatınızdan vazgeçmemeniz yeterli olacaktır.

Nefes Alın

İlişki içerisinde olmak, iki kişilik düşünmek, sürekli haber vermek zorunda hissetmek insanı yorar. Bu yorgunluk sonunda ayrılığa kadar gidebilen bir süreci başlatır. Kişiler yorulmamak için birbirlerinin nefes almasına izin vermelidir. Neredeydin?, 5 dakikadır cevap vermedin, aramadın, yazmadın gibi daraltan bakış açılarından kurtulmak ilişki için faydalıdır. Yalnız yaşayanlar bu duruşa sahip olduklarında belki de fazla özgür olmalarında ilişkilerinde karşı tarafı da kendileri gibi görerek bunaltmadan hareket ederler. Uzun süre yalnız yaşayan birisinin aşık olduğunda sakin ve tutkulu bir ilişki yaşamasının temelinde özgürlük vardır.

YORUM YOK

CEVAPLA